Nađalin dr Vesna

Ime, srednje ime i prezime: Vesna, Simo Nađalin
Akademski/stručni naziv: Doktor tehničkih nauka
Datum i mesto rođenja: 19.03.1966. Zrenjanin
Studijska grupa, fakultet, univerzitet, godina upisa i završetka: Hemijsko-prerađivačko i farmaceutsko inženjerstvo, Tehnološki fakultet u Novom Sadu, Univerzitet u Novom Sadu, godina upisa: 1984./85. i godina završetka: 1990.
Magistarske studije, fakultet, univerzitet, godina upisa i završetka: Tehnološki fakultet u Novom Sadu, Uniiverzitet u Novom Sadu, 1990./91. i 1996.
Naziv magistarske teze: Mogućnost detoksikacije ohratoksina A pomoću nekih mlečnokiselih bakterija
Oblast doktorata, fakultet, univerzitet, godine odbrane doktorata: Naučna oblast: Tehnološko inženjerstvo; Naučna disciplina: Farmaceutsko inženjerstvo; Tehnološki fakultet, Univerzitet u Novom Sadu, 2013. godina
Naziv doktorske disertacije: Ispitivanje ekstrakcije i ekstrakata gajene lavande (Lavandula officinalis L.)
Profesionalna orijentacija (oblast naučno-istraživačkog rada): Tehničko-tehnološke nauke, Farmaceutska tehnologija i biotehnologija

- Tehnologija farmaceutskih proizvoda

- Kozmetički preparati

- Kozmezičke sirovine

- Osnovi farmakologije

- Odabrana poglavlja tehnologije farmaceutskih proizvoda

- Odabrana poglavlja tehnologije kozmetičkih proizvoda

Članstvo u stručnim asocijacijama: -
Radovi u istaknutim međunarodnim časopisima (do pet):
  1. Marija Škrinjar, J. Lj. Rašić, Vesna Stojičić: Lowering of ochratoxin A in milk by yoghurt bacteria and bifidobacteria, Folia Microbiologica  41, 1, 26-28, 1996.
Udžbenici (do pet): -
  1. Đarmati Z., Jankov R.M., Božo J., Nađalin V., Svrzić G., Bočarov-Stančić A.: Primena rosmanola i srodnih jedinjenja iz žalfije (Salvia officinalis L.) kao prirodnih antioksidanasa i konzervanasa u industriji mesa. Tehnologija mesa, Beograd, 1997. br. 1., str.15-20.
Saopštenja na međunarodnim skupovima štampani  u izvodima (do pet):
  1. Nađalin V., Božo J., Đarmati Z.: Antimicrobial action of the CO2 extract of sage (Salvia officinalis L.). 1ST Congress of Biologists of Macedonia (with international participation), Ohrid, 1996., abstract p. 105.
  2. Božo J., Bočarov-Stančić A., Nađalin V.: Some experiences in the production and application of bioinsecticide originated fro entomopathogenic strain of Bacillus thuringiensis subsp. kurstaki. 1ST Congress of Biologists of Macedonia (with international participation), Ohrid, 1996., abstract p. 106.
  1. Stojičić V., Božo J., Đorđević A., Đarmati Z., Jankov R.: Antimikrobno dejstvo ekstrakta i nekih komponenti iz Salvia officinalis. XXXIV Savetovanje hemičara srpskog hemijskog društva, Beograd, 1992.
  2. Božo J., Bočarov-Stančić A., Nađalin V.: Proizvodnja i primena ekološkog bioinsekticida za zaštitu krompira od krompirove zlatice. Savetovanje »Ekotehnologija u prehrambenoj industriji i biotehnologiji«, V.Banja, 1995. Zbornik radova.