Erić mr Spasoje

eric_mr_spasoje_06072011

Katedra: Katedra za mašinstvo

Ime, srednje ime i prezime:

Spasoje N. Erić

Akademski/stručni naziv:

Magistar tehničkih nauka

Datum i mesto rođenja:

14. april, 1971. Zrenjanin

Studijska grupa, fakultet, univerzitet, godina upisa i završetka:

Diplomirani inženjer za razvoj-mašinska struka, Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin'' Zrenjanin, Univerzitet u Novom Sadu, 1996-2005.

Magistarske studije, fakultet, univerzitet, godina upisa i završetka:

Upravljanje razvojem,  Tehnički fakultet ,,Mihajlo Pupin'' Zrenjanin, Univerzitet u Novom Sadu, 2006-2010.

Naziv magistarske teze:

Ispitivanje mehaničkih zaptivača u cilju izbora materijala grafitnih lica

Naziv doktorske disertacije:
Profesionalna orijentacija (oblast naučno-istraživačkog rada):
Hidraulika i pneumatika
Zaptivanje
Mehanički zaptivači

Alati i pribori

Obradni sistemi

Tehnike merenja

Upravljanje kvalitetom

Angažovanje na projektima (do dva):

1. Spasoje Erić, Lančani prenosnik - skidač semenskog kukuruza sa trakastog transportera, Banat seme, Zrenjanin, 1998.

2. Spasoje Erić, Radni sto Lorenc mašine za izradu zupčastih letvi, OSA, Arilje, 2001.

Članstvo u stručnim asocijacijama:

Savez mašinskih i elektrotehničkih inženjera Srbije SMEITS- Beograd

Društvo inženjera Zrenjanin DIZ - Zrenjanin

1. Spec. Aleksandar Rajić, dipl. inž., Spasoje Erić, inž. maš.: Proces trodimenzionalnog štampanja u funkciji izrade topljivih modela u postupku preciznog livenja, Procesna tehnika, Beograd, 2004. (str. 71 do 78)
  1. Spasoje Erić, Kako pisati radove i knjige, Viša tehnička škola, Zrenjanin, 2007.
  2. Spasoje Erić, Aleksandar Rajić, Praktikum iz obradnih sistema, Visoka tehnička škola strukovnih studija u Zrenjaninu, Zrenjanin, 2014.
Monografije nacionalnog značaja (do pet):
  1. Prof. dr Živoslav Adamović, mr Željko Bursać, mr Spasoje Erić, Vibracije i buka, Srpski akademski centar, Novi Sad, 2014.
Saopštenja na međunarodnim skupovima štampani u celini (do pet):
  1. Milorad Rančić, Spasoje Erić: Modelling of Hydraulic Control Systems Using the Colored Petri Nets, 10th Anniversary International Scientific Conference UNITECH, Gabrovo, Bulgaria, 2010.
Saopštenja na međunarodnim skupovima štampani  u izvodima (do pet): -
  1. Spasoje Erić, Aleksandar Rajić: Provera mehaničkih zaptivača metodama statističkog F-testiranja i χ2 (Hi-kvadrat) testa programom Mathcad, XXXIII – Majski skup „Održavalaca sredstava za rad Srbije”, Vrnjačka Banja, 2010.
  2. Spasoje Erić, Aleksandar Rajić: Provera mehaničkih zaptivača metodama tehnologije održavanja pri radu u ekstremnim radnim uslovima, XXXIII – Majski skup „Održavalaca sredstava za rad Srbije”, Vrnjačka Banja, 2010.
  3. Aleksandar Rajić, Spasoje Erić: Primena metode konačnih elemenata u analizi raspodele napona i deformacija, DQM, 2004.
  4. Spasoje Erić, Milorad Rančić: Ispitivanje mehaničkih zaptivača u ekstremnim uslovima rada, 31. HIPNEF 2008, Vrnjačka Banja, 2008.
  5. Milorad Rančić, Spasoje Erić, LJ. Jacić: Dekompozicija pneumatskih upravljačkih sistema, 32. HIPNEF 2009, Vrnjačka Banja, 2009.